#ДеньНародногоЕдинства

#ДеньНародногоЕдинства #БердәмлекКөне #4ноября #БергәБулыйк #БердәмБулыйк

Кадерле китап укучыларыбыз!
Сезне барыгызны да Халыклар бердәмлеге көне белән тәбрик итәбез. Төрле милләтләр арасындагы туганлык һәм дуслык хисләре ныклы булып, безнең һәрберебезгә дә тату, тыныч дөньяларда яшәргә язсын! Ил-көннәребез якты, күгебез аяз булсын! Саулык-сәламәтлек, имин көннәр, мул тормышларда яшәвегезне телибез!
Бүген үзәк китапханәнең уку залында “Аек авыл” республика конкурсы кысаларында оештырылган “Ипи, икмәк, ипекәй” исемле бәйрәм узды. Бу чара районыбызның Таш Елга авылы халкы белән берлектә оештырылды. Бәйрәмдә икмәккә мәдхия җырланды, язучылар, шагыйрьләрнең әсәрләренә күзәтү үткәрелде. Дәртле, иманлы, унган, эшчән, кешелекле булган Таш Елга авыл халкы белән бәйрәмебез гөрләп узды. Бергә булыйк, бердәм булыйк!